ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami rozpoczęli nowy rok szkolny udziałem we mszy świętej, na której zostały poświęcone tornistry pierwszoklasistów. Po mszy uczniowie klas od drugiej do ósmej udali się do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Maria Stachowicz-Polak,  która serdecznie powitała  uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły życząc im wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil w nowym roku szkolnym. O godzinie jedenastej zabrzmiał pierwszy dzwonek dla pierwszoklasistów. Pierwszaków i ich rodziców powitała ponownie Pani Dyrektor, jak również ich starsi koledzy, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny podczas którego pojawiła się Sowa Mądra Głowa ze swoim „eliksirem mądrości”, który ma pomóc wszystkim pierwszakom  w zgłębianiu tajników wiedzy i w pokonywaniu wszelkich trudności, jakie mogą napotkać w szkole.  Po pokonaniu kolorowych kamieni  znajdujących  się w „rzece mądrości” i wypiciu  z uśmiechem „eliksiru” uczniowie przystąpili do uroczystego ślubowania, po którym Pani Dyrektor dokonała  buławą uczniowską pasowania każdego z uczniów. Uroczystość zakończyły życzenia od klas starszych oraz wręczenie  tradycyjnych tyt, czyli rogów obfitości, które pozwolą pierwszakom przyjemnie  i słodko przejść z beztroskiego dzieciństwa w świat szkolnych obowiązków.