SPOTKANIE Z POLICJANTEM

27 września uczniów klas pierwszych, drugiej i trzeciej odwiedził  policjant. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta. W szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać, ale do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.