KONKURS "LEŚNYM TROPEM"

11 października 2019 roku w Społecznej Szkole Podstawowej w Rybniku odbył się XVII Wojewódzki Plenerowy Konkurs Przyrodniczy „Leśnym tropem”.

Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy ucznia o najbliższym środowisku w bezpośrednim kontakcie z rybnicką przyrodą, uświadomienie jej piękna i wartości oraz promowanie aktywnej formy krajoznawstwa. Naszą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna w składzie: Bartosz Adamczyk, Emilia Dziurok, Michał Fizia, Kaja Matyjach.  Uczniowie z zaangażowaniem przystąpili do badania środowiska przyrodniczego Rybnika. Musieli dokonać szereg pomiarów i badań chemicznych, wykazać się znajomością organizmów oraz udzielania pierwszej pomocy. Po leśnych zmaganiach odpoczęli przy wspólnym ognisku. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Za przygotowanie uczniów była odpowiedzialna p. Dorota Fidosiej.