HAZARD. NIE DZIĘKUJĘ!

Wizyta pracowników Urzędu Celno - Skarbowego.

1 lutego 2019r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów kl. VII i VIII z pracownikami Urzędu Celno – Skarbowego z Rybnika. Tematem spotkania była profilaktyka uzależnień od gier komputerowych a przede wszystkim od gier hazardowych. Młodzież należy do grupy, która        w szczególny sposób narażona jest na podejmowanie zachowań ryzykownych w tym nałogowego hazardu. Prowadzący wyjaśnili uczniom jakie gry zalicza się do hazardowych       a przede wszystkim zwrócili szczególną uwagę na to, że uzależnienie od hazardu jest chorobą, a jej skutki dotykają nie tylko graczy, ale również ich rodziny, a także na to, że  anonimowość     w sieci Internet jest pozorna. Dzięki takim spotkaniom wzrasta świadomość młodzieży na temat zagrożeń  na jakie może być narażona w czasie korzystania z Internetu.

prezentacja - HAZARD. NIE DZIĘKUJĘ!

opr. Joanna Słodowicz