ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia 2019r. w Kłokocinie odbył się I Parafialny Orszak Trzech Króli.

Wśród uczestników orszaku znaleźli się uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele naszej szkoły. Uczestnicy orszaku otrzymali balony koloru orszaku oraz śpiewniki. Król Melchior w którego rolę wcielił się pan Adam Adamczyk ruszył na czele naszego szkolnego zielonego orszaku. Z kolędami na ustach przy akompaniamencie orkiestry wraz z orszakami króla Kacpra i Baltazara dotarliśmy do groty, gdzie czekała nas Święta Rodzina. Uwieńczeniem orszaku była uroczysta Eucharystia, po której nastąpiło wspólne kolędowanie połączone z ogłoszeniem wyników konkursów i rozdaniem nagród. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku jakim było ciasto orszakowe przygotowane przez mieszkańców Kłokocina.  Z pewnością da wszystkich uczestników orszaku był to czas wielkiej radości, życzliwości i jedności.

opr. Maria Szweda